Статті

0 Categories Інформація

Що таке помилка 404?

Чому сторінка 404? Перша цифра 4 вказує на помилку програми-клієнта, тобто браузера. У цьому випадку передбачається, що URL сайту був набраний неправильно в адресному рядку браузера або такої сторінки більше не існує фізично на сервері. Цифра 0 означає загальну помилку синтаксису протоколу. Нарешті, остання четвірка відноситься до окремої категорії помилок 40х, яка також включає такі поширені статуси, як “400: Bad Request” і “401: Unauthorized”.

Деякі зарубіжні джерела дещо по-іншому трактують розшифровку поєднання цифр 404. Зокрема, стверджується, що основна база даних наукового центру CERN (European Organization for Nuclear Research), що прийняв найактивнішу участь у розвитку World Wide Web, перебувала на 4-му поверсі в кімнаті № 404. І коли обсяг оброблюваних даних перевищив певні норми, які вже не дозволяють кільком ученим одночасно звертатися до одного й того ж файлу, розробники нібито вирішили видавати повідомлення про помилку типу “Room 404: file not found”.

Однак, дана заява спростовується одним з учених, що входять в групу розробників центру CERN. Згідно з його твердженням, “Кімнати № 404 взагалі не існувало в лабораторії CERN через зовсім іншу систему нумерації офісів. Згідно з нею, перша цифра (4) означала порядковий номер корпусу будівлі, а комбінація других — номер кімнати. При цьому було б дивно говорити про кімнату № 04, з огляду на той факт, що нумерація в CERN починалася з цифри 410”.

Як би там не було, за статистикою, сторінка “Error 404 Page Not Found” до цього часу лідирує по відвідуваності з числа всіх веб-сторінок Інтернету. Але тримати на сайті 404 сторінку без викрутасів нудно, тому подекуди на її місці виявляються справжні знахідки.

Наприклад, на сторінці 404 сайту www.lookitsme.co.uk живе таке ось цікаве жабеня:

Сторінка 404 сайту туроператора:

Сторінка 404 креативної аґенції:

Це лише небагато з того, що придумують автори сайтів.
А ось, як буде виглядати ваша сторінка помилок — вирішувати вам! Наш хостинг дозволяє редагувати сторінку 404 на власний смак.